Vypadávání vlasů

Vypadávání vlasů je zcela přirozený proces, který se projevuje u žen i mužů. Avšak pokud jde o nadměrné vypadávání vlasů a vlasy Vám pro očima doslova řídnou, to už docela přirozené není. Zvýšené padání vlasů může mít na svědomí mnoho faktorů, přičemž nejčastěji se s tím můžeme setkat u novorozenců, teenagery a pochopitelně i seniory.

Cykly růstu a vypadávání vlasů

Při zdravém vypadávání vlasů, vlasy po vypadnutí opět dorostou (za předpokladu, že byly zachovány vlasové folikuly). Vlas během svého života prochází 4. fázemi - anagen, katagén, telogen a exogenní.

Tento cyklus je opětovný a neustále se opakující. Vlasy zdravého člověka tvoří pýchu v počtu až 300.000 vlasů, přičemž za den odpadne 50 - 200 těchto vlasů. Zpočátku se to může zdát jako horentní číslo, ovšem pokud si to porovnáme s celkovým počtem vlasů je to skutečné zanedbatelné číslo.

Jak bylo psáno výše, tento fakt se týká zdravého člověka s relativně zdravými vlasy. Při vlivu špatných faktorů, poměr celkových a vypadnutých vlasů nemusí být až tak "zdravý". Co však zapříčiňuje nadměrné vypadávání vlasů?

Příčiny nadměrného vypadávání vlasů

Tak jako u ostatních problémech se zdravím vlasů existuje hned několik závažných původců tohoto problému. Některé faktory víte ve svém životě ovlivnit sami, ovšem existují i ​​takové za které prostě nemůžete a určitě doporučujeme navštívit před léčbou doktora.

Nedostatek vitamínů

Opět platí - jste tím, co jíte, resp. v tomto případě by bylo namístě říci Vaše vlasy jsou tím co jíme. Může to znít jako klišé, ale tělo i prostřednictvím vlasů dává najevo, že něco není v pořádku. Při problému nadměrného vypadávání vlasů jde často o nedostatek živin a proteinů, které tělo potřebuje ke správnému fungování organismu, vlasů nevyjímaje. Konkrétně při tomto problému byste se měli zaměřit na vitamíny v podobě ovoce a zeleniny, které jsou bohaté na vitamin A, E, C, D a B2.

Stres

Nejen stres, ale celková aktivita člověka je při růstu a problému vypadávání vlasů dost zavazující. Stresové situace ovlivňují kromě psychiky i správnou aktivitu tele a jeho fungování. Je velmi těžké psát o vyvarování se stresu, avšak pokud budete mít tento poznatek zaznačen někde v útrobách mozku, pevně věříme, že zredukujete počet stresových situací. Nejen stres, ale i spánek a aktivita člověka komplexně ovlivňuje funkci zdravého růstu vlasů.

Genetická predispozice

Nejen hezké oči, fantastická postava, ale i ty méně příjemné věci jako zdraví vlasů jsou do značné míry ovlivňovány genetikou. Dědičné nemusí být jen nadměrné vypadávání vlasů, avšak opět jde o komplex vlastností, které ovlivňují celkový růstový cyklus. Konkrétně v tomto případě je určitě na místě poradit se svým obvodním lékařem jak postupovat v prevenci a léčbě.

Hormonální změny

Hormonální změny přímo souvisejí s obdobím menopauzy a těhotenství. Právě při těchto klíčových, životních momentech je jasně patrný úbytek vlasů. Bohužel této změně je velmi těžké se ubránit, avšak při správné prevenci a řízení se výše uvedenými faktory víte do značné míry ovlivnit zdraví vlasů a jejich přirozený růst.

Nešetrná manipulace s vlasy

Nezáleží, zda jsou vlasy zdravé, nebo trpí problémem zvýšeného počtu vypadávání vlasů. Péče o vlasy a šetrná manipulace s nimi je zapotřebí za každých okolností. Pro správnou a šetrnou manipulaci platí, že je lepší vlasy sušit přirozeně na vzduchu bez použití fénů. Stejně pokud často nosíte copy je namístě abyste dbali, že vlasy nejsou sepnuté až příliš a není použita žádná těžká, kovová spona. Vlasy se snažte co nejméně zatěžovat a vázat.

Nesprávná kosmetika

Pokud pozorujete zvýšený počet vypadlých vlasů je namístě abyste nejprve změnily používanou vlasovou kosmetiku. Běžná kosmetika může způsobovat nadměrné vysychání vlasů a vlasové pokožky což má za následek zvýšenou tvorbu lupů a vypadávání vlasů. Pro problém s vypadáváním vlasů existují na trhu přípravky, které jsou vysloveny určeny na tento problém. Přípravky jsou přizpůsobeny pro zlepšení mikro-cirkulace a zajišťují zvýšený přísun potřebných živin.

Šampony proti vypadávání vlasů

Šampony proti vypadávání vlasů

Šampony přímo určené na vypadávání vlasů zaručeně bojují s nadměrným vypadáváním a účinně stimulují vlasovou pokožku. Šampony zpevňují vlasové folikuly a podněcují růst nových, zdravých vlasů. Chininové šampony neobsahují silikony ani syntetické oleje.
Vybrat šampon proti vypadávání vlasů

Kondicionéry proti vypadávání vlasů

Kondicionéry proti vypadávání vlasů

Kondicionéry jsou skvělým doplňkem ke ošetřování a čištění vlasů šamponem. Vlasy nejen že výborně hydratují a zajišťují lepší česatelnost, ale hloubkově vlasy ošetřují a účinně bojují proti vypadávání. Kondicionér vlasy posiluje a regeneruje oslabené vlasy se sklonem k vypadávání.
Vybrat kondicionér proti vypadávání vlasů

Masky proti vypadávání vlasů

Masky proti vypadávání vlasů

Kombinaci šamponu a kondicionéru dokonale doplňuje maska, která je také přizpůsobena pro stimulaci růstu nových vlasů a ochranu proti vypadávání. Maska účinně působí a vlasy spolu s pokožkou hydratuje hloubkově. Kromě hydratace, masky účinně vyživují a regulují sekreci mazu u kořínku.
Vybrat masku proti vypadávání vlasů