Suché vlasy a konečky

Pokud i Vy patříte mezi držitelky suchých a zničených vlasů určitě nám dáte za pravdu, že upravit vlasy tak, aby vypadaly zdravě a plné života je více než problém a zabere to značnou část času. Výsledku suchých vlasů může předcházet hned několik faktorů. V největší míře může za to špatná péče o vlasy - ne každému "sedne" ta a ta značka kosmetiky, taky může vlasům a vlasové pokožce překážet určitý druh extraktu, které kosmetika obsahuje. Jindy je tento výsledek doprovázen špatnou životosprávou, ale i dědičnou predispozicí. Jak v takových případech postupovat abyste zbavili suchých vlasů a dodaly jim zdravý lesk a objem?

Problémem suchých vlasů je (jako každý předpokládá) ztráta vody z vlasů a vlasové pokožky. Lidský vlas je až z 12% své hmotnosti tvořený vodou a právě voda a vlhkost určuje kvalitu a zdraví vlasů. Při ztrátě značné části vody z povrchu a vnitřku vlasu dochází ke ztrátě pružnosti a lesku vlasů. Vlasy jsou na dotek tvrdší, často se krepatí a mnohem těžší se češou a tvarují.

Špatná péče o suché vlasy

Nejen vlasová kosmetika odráží zdraví Vašich vlasů. Také špatné návyky jako barvení vlasů nekvalitními barvami na vlasy, časté fénování, žehlení a extrémní styling vlasů do značné míry ovlivňují výsledek zdraví vlasů. Časté používání těchto praktik vysušuje mazové a potní kanálky, které tvoří na vlasové pokožce ochranný film.

V případě suchých vlasů doporučujeme vlasy nechat proschnout volně bez použití fénů. Pokud máte potřebu vlasy rychle vyfénovat určitě přepněte na co nejnižší možný teplotní stupeň. Při česání vlasů nepoužívejte hřebeny a kartáče s příliš ostrými hroty aby zbytečně nezničili vlasovou pokožku. Při výběru kartáče nebo hřebenu doporučujeme použít spíše hřeben. Při konečné úpravě vlasů nedoporučujeme vlasy vázat do příliš utažených ohonů za použití pevných gumiček a těžkých vlasových spon.

Nedoporučujeme

Vlasy jsou odrazem naší životosprávy

Ani při problému suchých vlasů nelze zapomínat na správnou životosprávu a opět platí - naše vlasy jsou tím co jíme. Velmi suché a křehké vlasy jistě ocení jídlo bohaté na zinek, železo, omega-3 nenasycené mastné kyseliny a vitamíny B a C. Eliminovat nebo značně omezit byste měli určitě konzumaci alkoholu, kávy a kouření, které právě brání k dostatečnému vstřebávání minerálů.

Vlasová kosmetika na suché vlasy

Pro problematiku suchých vlasů doporučujeme používat vlasové přípravky, které zaručí dokonalou, ale hlavně hloubkovou hydrataci.

Šampony přímo určené na problém se suchými vlasy poskytnou potřebnou výživu a zároveň zaručí dokonale a šetrné vyčištění vlasů a vlasové pokožky bez zbytečného vysušení. Pro šampony platí, že netřeba používat při mytí velké množství, ale je na místě zaměřit se na správné nanášení a vmasírování až ke pokožce.

Kondicionér nejen že zaručí lepší česání vlasů a dodá vlasům svěžest, ale vlasy i výborně vyživí a hydratuje. Kondicionér je třeba nanést po celé délce čistých a ještě mokrých vlasů a následně opláchnout vodou.

Pro co dosažení největšího výsledku v boji proti suchým vlasům zabírá kombinace jednotlivých šamponů, kondicionérů a masek. Masky na suché vlasy obsahují značnou část vitamínů, které vlasy hydratují, revitalizují a zároveň stimulují při růstu nových vlasů.

Rychlé typy pro suché vlasy - čemu se vyhnout?

Sušení vlasů třením  

* Jak bylo psané výše při problému se suchými vlasy a jejich konečky je lepší vlasy nechat vyschnout přirozeně bez použití fénu.

Příliš mnoho stylingových přípravků 

* Hodně laků, tužidel a jiných přípravků vlasy zatěžuje, což přispívá k nadměrné tvorbě lupů.

Mnoho šamponu  

* Méně je více a to platí i v případě šamponu, určitě vsaďte na menší množství a dbejte na důkladné vmasírování šamponu až na pokožku hlavy. Po aplikací také dbejte na kompletní vymytí tak, aby ve vlasech nezůstaly žádné zbytky šamponu.

Horká voda 

* Používání horké vody rozrušuje vlasový povrch. Vodu proto používejte vlažnou až středně teplou, na opláchnutí použijte studenou vodu, což zaručí, že vlasy budou příjemné na dotek a lesklé.

Nepoužívání masky  

* Doporučujeme alespoň jednou za týden použít na umyté vlasy hydratační masku. Maska poskytne vlasům dokonalou hydrataci a uzavře povrch vlasu, což zamezí odpařování vlhkosti z vlasu.

Deficit v podobě masírování 

* Pokožku suchých vlasů masírujte tak často jak je to možné. Právě masírování značně pomáhá prokrvování a podněcování větší produkce mazu.