Růst vlasů

Růst vlasů - jak vlastně vlasy rostou a proč vypadávají?

Průměrný člověk má na své hlavě přibližně 300 000 vlasů a každý jeden den vypadne z hlavy 50 - 200 vlasů. I když se může zdát toto číslo horentní, je to přirozená součást vlasového cyklu.

Každý jeden vlásek na hlavě prochází tímto cyklem nezávisle na ostatních "kolegů". U lidí, který nepostřehli problém vypadávání vlasů je přibližně až 90% vlasů v růstové fázi - anagen. Zatímco zbývajících 10% je ve fázi klidu - telogenu.

Anagen trvá 2 - 6 let po kterém vlasový folikul prochází krátkou fází, Katagén. Kategén trvá přibližně 1 - 2 týdny po kterém přejde do klidové fáze - telogenu. V této fázi vlas přetrvá přibližně 2 - 4 měsíce a pak ve fázi Exogénu přirozenou cestou vypadne a je nahrazen novým vlasem. Celý proces se takto opakuje s novým a novým vlasům.

Růst vlasů - ukázka růstu vlasů po měsících

Co dělat a jak postupovat pro klidný a zdravý růst vlasů?

Stejně jako pro ostatní části těla platí, že jsme tím co jíme, není výjimkou ani při růstu vlasů. Tedy vyvážená strava a kombinace těch správných živin a vitamínů je jakýmsi základem. V jídelníčku nesmí chybět vitaminy A, C a H. Stejně důležité pro růst vlasů jsou esenciální mastné kyseliny, které se nacházejí v ořeších a rybách. Při vyvážené stravě jako jsou dávky ovoce a zeleniny, každému napadnou šumivé tablety nebo doplňky ve formě tablet. Samozřejmě, i tímto způsobem dostanete potřebné vitamíny do tele, což však může znít pohodlně, ale určitě to není nejvhodnější způsob. Kromě zmíněných vitamínech netřeba zapomínat ani na železo, Bitoin, omega - 3 mastné kyseliny a protein.

Podpora růstu vlasů v podobě přípravků na vlasy

Při problému s vypadáváním vlasů určitě doporučujeme přísnější výběr vlasové kosmetiky. Na první pohled se může zdát, že je šampon jako šampon a maska ​​jako maska ​​s tím rozdílem, že každá má jinou vůni. Ne vždy to tak platí a funguje. Existují desítky webových stránek, které se Vám budou snažit nabídnout jejich předraženou kosmetiku. Avšak po podrobném prozkoumání zjistíte, že obsah a extrakty šamponu za 20 € mohou být podobné až identické tomu za 5 €. Před koupí kosmetiky si určitě dejte tu námahu a přečtěte si složení jednotlivých výrobků.

Pro zaručení co nejlepšího a nejefektivnějšího výsledku doporučujeme používat přípravky v kombinací. Šampony, kondicionéry a masky spolu dokonale ladí a vytvářejí nezničitelnou kombinaci péče o vlasy.

Šampony na růst vlasů - účinná prevence před vypadáváním vlasů

Šampóny na růst vlasů

Šampony určené na růst vlasů jsou vyrobeny pro přísun vysokého obsahu výživných látek jako jsou cukry, vitamíny a minerály. Šampony jsou vysoce hydratační a výživné, což přispívá k obraně vůči nadměrnému vysychání vlasů. Extrakty z oliv, kořene puškvorce nebo kůry chinovníku urychluje mikrocirkulaci, čímž vlasům zajišťuje zvýšený přísun živin, dokonale zpevňuje vlasové folikuly a stimuluje růst zdravých a silných vlasů.
Vybrat šampon na růst vlasů

Kondicionéry na růst vlasů - nejen pro dokonalé rozčesání

Kondicionéry na růst vlasů

Mnoho žen bere kondicionér jako přípravek pro dokonalé rozčesání vlasů. Samozřejmě, že není pochyb, že vlasy jsou po aplikování poddajnější vůči rozčesání, ale zároveň musím dodat, že kondicionér má za následek mnohem více. Po použití kondicionéru jsou vlasy nejen hebké, lesklé a se zvýšeným objemem. Kondicionéry upravují pH pokožky do optimální fyziologické úrovně a dokonale zahladí vlasové šupinky. Přísady jako chinin, lopuch, kopřiva a kořen puškvorce dodávají vlasům sílu a pružnost. Proto pro zaručení nejlepšího výsledku doporučujeme právě používat kombinaci šamponu, kondicionéru, ale také masky.
Vybrat kondicionér na růst vlasů

Masky na růst vlasů - regenerace slabých a vyčerpaných vlasů

Masky na růst vlasů

Masky svou silou pronikají až do vlasové pokožky a do hloubky poškozeného vlasu umí efektivně hydratovat a vlas vyživovat. Masky stejně jako šampony, kondicionéry a ostatní přípravky na růst vlasů dodávají vlasům lesk, pružnost a vitalitu. Navíc masky dokonale chrání vlasy před chemickou úpravou a regulují sekreci mazu u kořínku.
Vybrat masku na růst vlasůOstatní přípravky na růst vlasů

Ostatní přípravky na růst vlasů

Jelikož se problematika nadměrného vypadávání vlasů netýká jen pár lidí, na tento problém zareagovali i výrobci kosmetických přípravků. Kromě šamponů, kondicionérů a masek můžete doplňovat svou péči o vlasy pomocí chininové vody v rozprašovači, aktivních sér v ampulkách nebo i tonikem určenými na posílení vlasů a zabraňujícími vypadávání vlasů. Výběr produktů je více než pestrý. Pro který se rozhodnete vy?
Podívat se na ostatní přípravky na růst vlasů


Správná péče o vlasy - jak předejít vypadávání vlasů?

Jak jsme již načerpali, správná životospráva, dodávání potřebných živin a vitamínů a používání některých kosmetických přípravků do značné míry přispívají a účinně bojují proti vypadávání vlasů. Ale faktorů je více, mnohem více. Je dokázáno že aktivita člověka, sport ve volném čase a vyhýbání se stresu stejně napomáhá k předejití problému s vypadáváním vlasů. Avšak i špatný způsob ošetřování, zda Stylování vlasů do značné míry přispívají právě nadměrnému vypadávání vlasů.

S vlasy musíte zacházet šetrně

Vlasy byste měli mýt až po důkladném rozčesání. Po umytí a použití kondicionéru nebo masky vlasy jen jemně osušte ručníkem. Nikdy se nesnažte vlasy drhnout a fénovat. Stejně by se vlasy neměly zabalí do masivních ručníků. Hodně z nás si myslí, že je to pro vlasy neškodné, avšak opak je pravdou a vlasy to může značně poškodit. Vlasy se zachycují do tkání ručníku, který je přitom ještě těžký a může způsobovat lámání a namáhání vlasů. Vlasy proto doporučujeme zábalem do turbanů nebo ručníků z mikrovlákna.

Důležitým aspektem je také nepodceňovat důležitost spánku


Nedostatek spánku může vést až k zvýšené míře vypadávání vlasů. Kvalitní a dostatečně dlouhý spánek je důležitý nejen pro celkové zdraví člověka ale i pro zdraví vlasů. Doporučuje se spát na polštáři, který mě klouzavější materiál jako je například satén. Právě satén disponuje měkčím povrchem a nezpůsobuje tření. Na noc je vhodné vlasy zaplétat do volného copu aby se nepovalovaly volně po polštáři a nedocházelo ke zbytečnému vytrhávání a tření vlasů.