Poškozené a zničené vlasy

Vlasy během svého života snášejí toho více než se na první pohled může zdát. Vlasy myjeme šamponem, sušíme fénem, ​​vyrovnáváme žehličkami, stylujeme kulmou a laky na vlasy. Je více než jasné, že vlasy začnou na tyto vlivy reagovat, což se odráží na zdraví a vitalitě vlasů.

Poškozené vlasy se mohou projevovat více způsoby

Pokud jsou vlasy již na oko podezřele lesklé a teď nemluvíme o zdravém lesku, pravděpodobně trpíte problémem přílišného maštění vlasové pokožky a následně i vlasů. V tomto případě se vlasy "skloubit" do nepříliš estetických pramenů, což může nastat již po pár hodinách od mytí hlavy. Našli jste se v tomto problému? Doporučujeme projít do sekce - mastné vlasy.

Vlasy během svého cyklu přirozeně rostou a vypadávají. Pokud je poměr těchto vypadlých vlasů více než nepřímo úměrný počtu narostlých vlasů, vzniká problém s nadměrným vypadáváním vlasů. Příčin tohoto problému je několik a komplexně se tím zabýváme v sekcí - vypadávání vlasů.

Sněžení, ne to co můžeme vidět v zimním období venku, ale nepříjemné sněžení malých částeček odumřelé kůže na ramena kabátu, či svetrů. I tak by se dal nazvat problém lupů. Nejen malé bílé až šedé částečky, ale i větší nažloutlé lupy trápí až 50% populace západní Evropy. Jak s lupy bojovat a účinně je odstranit v sekcí - lupy.

Pokud se řekne problém se zničenými vlasy, většinou se každému spojí tento fakt se suchými, nezdravými vlasy, které jsou navíc krepatějící a nepoddajné. Přesně tyto konkrétní problémy jsou blíže popsány v sekcích suché vlasy a krepatějící vlasy.

Špatná péče o vlasy

Prvotním faktorem zničených vlasů bývá většinou špatná nebo nepřiměřená péče. Většina lidí začne řešit své vlasy dokud nemá doslova "oheň na střeše". Nadměrné používání kulem, žehliček a fénů značně vysušují povrch vlasové pokožky, což má za následek narušení ochranné vrstvy mazu, které tvoří mazové kanálky. Vlasy se v takovém případě slabší hydratují což je znát na zdravý a vitalitě vlasů.

Je samozřejmostí, že vlasy jakož i ostatní části těla je nutné mýt. Konkrétně při vlasech nastává problém s výběrem šamponu, popřípadě kondicionéru či masky která jaksi "nepasuje" Vaším vlasům. Pro úspěšně vyřešení problému poškozených a zničených vlasů musíte znát svého protivníka před tím než začnete problém řešit pomocí kúry, či každodenní péče. Ať už trpíte suchými, krepatějícimi nebo mastnými vlasy vždy dbejte na správný výběr vlasové kosmetiky. Kosmetické přípravky jsou přizpůsobeny pro konkrétní problém svým složením a účinností.

Pěkný účes je nedílnou součástí výjimečných příležitostí jako je svatba, oslava nebo ples. V tomto období jsou vlasy namáhané více a to kvůli různým stylingovým přípravkem a přílišným utahováním pramínků vlasů. Samozřejmě není to jen během těchto příležitosti, ale i denno-denní stylování vlasů lakem, česání nesprávným hřebenem, nebo kartáčem dokáže vlasovou pokožku poškodit, což se prokazuje na nezdravých vlasech. Právě v případě česání platí, že byste neměli používat příliš ostré zuby, které vlasovou pokožku narušují a ničí.

Přípravky na poškozené a zničené vlasy


Před samotnou kúrou nebo změnou vlasové kosmetiky je klíčovým krokem návštěva vaší kadeřnice. Na to aby se vlasy mohly plnohodnotně vyživit zvažte ostříhání poškozených konečků. Pro správnou výživu a regeneraci vlasů byste měli zvolit příslušnou kosmetiku. Základem je používat šetrnou kosmetiku, která nedráždí vlasovou pokožku a zároveň má regenerační účinky.
Při ošetřování nebo preventivní léčbě doplňte svou sbírku nejen o šampon a kondicionér. Měli byste myslet i na regenerační masky, které se svým působením dostávají až do útrob vlasového kořínku a účinně bojují s poškozenými vlasy.

Regenerační šampony na poškozené a zničené vlasy

Regenerační šampony na poškozené a zničené vlasy

Při poškozených vlasech by šampon neměl sloužit pouze k umytí a příjemné vůni. Právě při výběru šamponu buďte obzvláště opatrní a vybírejte s ohledem na kvalitu dané značky. Při poškozených vlasech platí, že šampon by měl pronikat hluboko do vlasů a spojovat vlasovou kutikulu s pokožkou, která úspěšně zabraňuje třepení konečků a vlasy zanechává příjemně hedvábné a elastické.
Vybrat regenerační šampon na poškozené a zničené vlasy

Regenerační kondicionéry na poškozené a zničené vlasy

Regenerační kondicionéry na poškozené a zničené vlasy

Kondicionér nemá za úkol pouze dokonalé a snadné rozčesání vlasů jak si mnozí myslí. Kondicionéry, konkrétně regenerační kondicionéry slouží na rychlou regeneraci suchých, poškozených a barvených vlasů. Svým přírodním složením vlasy nejen hydratuje, ale také vyživuje a dodává zdravý lesk, objem a vitalitu.
Vybrat regenerační kondicionér na poškozené a zničené vlasy

Regenerační masky na poškozené a zničené vlasy

Regenerační masky na poškozené a zničené vlasy

Při problému se zničenými nebo jiným způsobem poškozenými vlasy je vhodné doplnit kombinaci šampon + kondicionér o regenerační masku. Regenerační masky jsou svým složením vhodné pro ošetřování vlasů po jakýchkoliv zákrocích, nebo projevených problémech se zničenými vlasy. Tyto masky se vyznačují svou hloubkovou výživou a hydratací, díky kterým zůstávají vlasy lesklé, silné a vyživené.
Vybrat regenerační masku na poškozené a zničené vlasy

Rychlé tipy na poškozené vlasy

Přes léto je třeba svou kosmetickou sbírku doplnit o přípravky a séra, které vás ochrání před silným UV zářením od slunce a suchému ovzduší.
Při výběru nové vlasové kosmetiky je namístě opatrnost vůči přípravkem s obsahem parabenů, sulfátů a silikonů, které vlasům ještě více škodí.
Nezapomínejte na správný výběr hřebene nebo kartáče. Jak bylo psané výše, určitě se vyhněte pomocníkem, který mají až příliš ostré zuby, vlasy sice rozčešou, ale zároveň i podráždí vlasovou pokožku.
Vyhněte se spánku s mokrými vlasy. Vlasy se mohou během spánku skládat do nepřirozených poloh a tvarů, což zapříčiňuje náchylnost na jednodušší zlomení vlasu.