Kudrnaté vlasy

Kudrnaté vlasy jsou jakýmsi paradoxem. Ženy narozené s touto pýchou touží po rovných vlasech a dali by všechno za to, kdyby se alespoň na měsíc zbaví svých kudrn. Naopak ženy, které mají rovné vlasy vždy toužili po těch skvělých a dobře vypadávajícími kudrnách.

Každá žena, která má své přirozené nebo uměle vytvořené kudrny asi pozná, že boj o skvělý účes je skutečně o nervy. Skutečně není vůbec jednoduché vytvořit požadovaný tvar účesu a skutečný problém nastává hlavně při vlhkém počasí, kdy mají kudrny za následek krepatění a nadměrné rozlítaní vlasů.

3 úhlavní nepřátelé kudrnatých vlasů - vlhko, teplo a drdol

Ten pocit když vyjdete na ulici krásná, uhlazená a všichni se za Vámi otáčejí. Možná máte krásný kudrnatý účes a možná máte vlasy dokonale vyžehlené. A najednou přijde to co jsme skutečně nečekali - déšť. Možná máte letní příjemný deštík rada bohužel pro Vaše vlasy to takové příjemné není. Déšť a celkově vlhké prostředí způsobuje, že kudrny pomaličku, ale jistě ztrácejí svůj dokonalý tvar. Naopak při vyžehlených vlasech platí, že vlhké prostředí teplem vyžehlené vlasy vrací do původního tvaru. Dá se proti tomu bojovat? Samozřejmě.
Tento problém není problémem jedince, ale komplexu žen a mužů a proto se museli i výrobci postavit problému čelem a pracovat na vývoji kosmetiky na kudrnaté vlasy.
Záchranné kolo Vám hodí přípravky jako kondicionéry, ochranné séra a v některých případech i laky, které jsou výslovně určeny k odolávání vůči vlhkému prostředí.

Určitě víte, že tepelná úprava vlasů není zrovna ta nejzdravější. Existuje na internetu nespočet článků proč a jak škodí například taková žehlička, fén či kulma Vaším vlasům. Nemůžeme nic, jen souhlasit. Častá tepelná úprava vlasů značně vysušuje Vaše vlasy a zároveň je nadměrně štěpí. Proto pokud Vám můžeme doporučit pro tepelnou úpravou vlasů používejte ochranné spreje nebo krémy, které Vaše vlasy chrání před vystavováním vůči teplu.

Příliš pevný drdol je posledním nepřítelem o kterém asi každá žena ví a přitom nejvíce podceňuje. Právě příliš pevný drdol, popřípadě zpevnění vlasů těžkou ocelovou sponou dokáží vlasy značně poškodit. O to více platí, že pokud svážete ještě mokré a řádně nevysušené vlasy do gumičky vlas se začne lámat a trpět. Na noc Vám určitě doporučujeme vlasy zabalíme do turbanů nebo ručníků z mikrovlákna. Chcete trošku experimentovat a zkusit způsob ve vlastní režií? Viz inovativní způsob známý jako hair plopping.

Výživa, výživa a ještě jednou výživa

Jak jsme psali výše - lesklé, nadýchané a krásně kudrny přijímají vlhkost mnohem těžší než ostatní typy vlasů. Kudrnaté vlasy jsou mnohem náchylnější k častému vysychání, třepení a lámání vlasů. Proto bychom měli dbát na správnou a hloubkovou výživu a hydrataci.

Přípravky na kudrnaté vlasy

Šampony na kudrnaté vlasy

Šampony na kudrnaté vlasy

Šampony určené přímo na kudrnaté vlasy dostatečně hydratují a dodávají výživu. Po použití šamponu jsou kudrny jemné, objemné, vitální a doslova září leskem a svou silou. Šampony zároveň zabraňují zamotávání vlasů, čímž se lépe rozčesávají, jsou hebké a nekrepovatejú.
Kudrny Vás naopak omrzely a toužíte spíše po rovných vlasech? V takovém případě určitě stojí za zvážení použití šamponů určených na neposlušné vlasy. Díky tomu budou Vaše vlasy dlouhodobě ve skvělé kondici, zdravé a bez efektu zvlnění se.

Vybrat šampon na kudrnaté vlasy

Kondicionéry na kudrnaté vlasy

Kondicionéry na kudrnaté vlasy

Použitím špatných přípravků na kudrnaté vlasy se vaše přirozené kadeře narovnávají a výsledkem jsou ani vlnité ani rovné, ale poškozené vlasy. Proto rozhodně doporučujeme použít kondicionéry určené přímo na kudrnaté vlasy.

Tyto kondicionéry zaručují, že kudrny budou jemné ale posíleny a krásné elastické. Kondicionéry je třeba nanést po celé délce vyčištěných a ještě vlhkých vlasech.

Vybrat kondicionér na kudrnaté vlasy

Masky na kudrnaté vlasy

Masky na kudrnaté vlasy

Masky na kudrnaté vlasy zaručují svou sílu v podobě dokonalé a hloubkové hydrataci. Masky zároveň účinně bojují se suchými konečky vlasů a zanechávají vlasy přirozeně silné a pružné. Vlasy po používání masky dokonale drží svůj tvar, zabraňují krepovité charakteru a zacuchávání vlasů.

Vybrat masku na kudrnaté vlasy

Ostatní kosmetika na kudrnaté vlasy

Ostatní kosmetika na kudrnaté vlasy

Poohlížíte se za přípravky, které Vám pomohou s Vašimi kudrnami a dokonale je ochrání vůči tepelné úpravě a stylování? V bohaté nabídce určené na kudrnaté vlasy najdete ochranné séra, krémy a gely které Vám pomohou k definic, lesku a výživě poškozených vlasů. V případě, že hledáte účinný přípravek který Vás ochrání před nadměrnému krepovatiu vlasů určitě doporučujeme vyzkoušet sprej pro rozjasnění a proti krepatění. Nabídka je více než rozmanitá a určitě najdete to po čem Vaše srdce a v neposlední řadě vlasy touží.

Podívat se na ostatní přípravky na kudrnaté vlasy

Péče o kudrnaté vlasy

Rozčesání vlasů - jaký hřeben na kudrnaté vlasy?

Husté kudrnaté vlasy, která z Vás zná to utrpení rozčesávání vlasů? Samozřejmě to mluvíme o mokrých a vlhkých vlasech, rozčesat husté a kudrnaté vlasy za sucha je čistý nonsens. Nejlepší postup rozčesání takových vlasů je jednoznačně za použití balzámu na mokré vlasy. Pro rozčesání je vhodné použít takzvaný řídký hřeben - hřeben s co největším rozestoupení zoubků. Kartáče, teezre a podobné příslušenství pro tento typ vlasů nedoporučujeme. AU 
Podívat se na nabídku hřebenů

Difuzer na kudrnaté vlasy - dokonalé vysušení kudrnatých vlasů

Do mokrých vlasů vetřete krém s podporou tvorby vln. Největším problémem je, že u kořínků jsou vlasy rovné a kudrny se vlní až dál od kořínku - krém na tvorbu vln umožňuje zvlnit vlasy už od kořínku. Důležitým postupem je krém nanést až ke kořínkům vlasů a pomalu postupovat až ke konečkům.

Pokud je krém dokonale nanesen mírně se předkloňte a fén s difuzerem pomalu posouvejte od konečků směrem nahoru. Krouživými pohyby mírně otáčejte fénem, přičemž dávejte pozor aby se Vám nezapletli vlasy. Každou část hlavy je třeba sušit jednou, přibližně půl minuty. Po vysušení přejděte na další část, postupně dokola hlavy. Celý postup opakujte dokud vlasy nejsou zcela suché. U kořínků schnou vlasy nejdéle proto je vhodné difuzér při nižší teplotě přiložit k hlavě a chvilku podržet pro odstranění i posledních kapek vody.
Podívat se na nabídku difuzerov