Krepatějící se vlasy

Majitelky suchých krepatějícich vlasů nám asi dají za pravdu, že z takových vlasů je více než těžké vykouzlit hezký a dlouhotrvající účes. Ranní denní péče o vlasy se tak stává doslova hotovou pohromou a nikdy nekončícím bojem. Proč zrovna Vy musíte takto trpět a jak to zachránit?
Krepatějící se vlasy vznikají hned z několika možných důvodů. Pokud nejde o dědičnou predispozici, obvykle bývá na vině nepřiměřená péči o vlasy, použití špatné vlasové kosmetiky nebo špatná životospráva.
Kromě těchto ovlivnitelných faktorů, Vaším vlasům určitě neprospívá častá změna počasí. Proto jak jste mohli zpozorovat, vlasy během podzimního sychravého počasí schnou a vypadají mnohem nezdravšie než během jiných ročních období.

Proč se vlasy krepatí?

Krepatějící se vlasy jsou nejčastěji doprovázeny s nadměrně suchými vlasy. Toto má za následek nedostatek vlhkosti vlasů a vlasové pokožky. U zdravých vlasech se o hydrataci starají takzvané mazové kanálky, které vytvářejí na vlasové pokožce ochranný film, který nejen že dokonale chrání, ale také hydratuje. Vysychání a porušení mazových kanálků je do značné míry ovlivňovány častým používáním fénů.

Správná péče o krepatějící vlasy

Problém - krepatějící se vlasy

Je důležité vědět, že i když fén značně usnadňuje a hlavně urychluje sušení mokrých vlasů, používání tohoto pomocníka byste měli do značné míry omezovat. Pro krepatějící vlasy platí, že nejvhodnější způsob sušení je volně na vzduchu. Vlasy se snažte nedrhnout a nebalil do masivních ručníků. Pro tento účel je vhodné použít turbany, které se vyznačují až 10x rychlejším sáním vody oproti klasickým ručníkem. Pokud se stane, že nestíháte a musíte fén použít, určitě snižte teplotní stupeň a proud vzduchu na minimum. Při sušení dbejte na to, abyste s fénem foukali ve směru růstu vlasů - nikdy ne v protisměru!

Pokud nosíte vlasy často v ohonu, popřípadě svázané sponou, vyhněte se přílišnému utahování do gumiček a používání těžkých kovových spon.

Při rozčesávání doporučujeme používat hřebeny a kartáče, které disponují řidším uspořádáním zoubků. Pozor, při hřebenech i kartáčích dbejte na to, aby neměly ostré konce zoubků, které zbytečně poškozují vlasovou pokožku.

Správná životospráva

Může se to zdát jako klišé, ovšem to co jíme se odráží nejen na celkovém zdraví, ale také na zdraví vlasů. Pokud trpíte krepatějící se vlasy, je na místě, abyste zvážili změnu Vašeho jídelníčku. Pro suché a krepatějící vlasy platí, že byste se měli poohlédnout po ovoci a zelenině bohaté na zinek, železo a vitamínů B a C. Rovněž stojí za zmínku, že nadměrná konzumace alkoholu, kávy a kouření, brání k dostatečnému vstřebávání minerálů.

Správná vlasová kosmetika na krepatějící vlasy


Při krepatějícich vlasech je namístě zvýšená opatrnost při výběru vlasové kosmetiky. Běžná vlasová kosmetika může Vaši vlasovou pokožku vysoušet, což zapříčiňuje nedostatečnou hydrataci a následné krepatění vlasů. Při výběru kosmetiky buďte ostražití a vybírejte spíše produkty s přírodními extrakty, které vlasovou pokožku nedráždí. Komplexní řešení nabízejí výživné kúry, které tvoří kombinaci šamponů, kondicionérů a masek, které neošetřují vlasy pouze povrchově.


Šampony na krepatějící se vlasy

Šampony na krepatějící se vlasy

Výběr toho správného šamponu je těžší než se na první pohled může zdát. Šampony primárně slouží k dokonalé umytí vlasů od nečistot a zaručení příjemné vůně. Avšak díky hydratačním šamponem zůstávají vlasy příjemně hebké na dotek a zaručí zdravý lesk. Šampon je jakýmsi prvním krokem, který vlasy připravuje na další ošetření kondicionérem, či masky na vlasy.
Vybrat šampon na krepatějící vlasy

Kondicionéry na krepatějící se vlasy

Kondicionéry na krepatějící se vlasy

Díky hydratačním kondicionérem nedosáhnete jen to, že vlasy budou plné života a snadno rozčesatelné. Kondicionéry zaručují dokonalou hydrataci vlasů, navíc vlasy vyživují a obnovují poškozené vlasy. Kondicionéry po aplikování na celou délku vlasů nechte chvilku působit a následně opláchněte vodou.
Vybrat kondicionér na krepatějící vlasy


Masky na krepatějící se vlasy

Masky na krepatějící se vlasy

Při problému krepovité vlasů je vhodné používat hydratační masku nejméně 1x týdně. Masky se starají o hloubkovou hydrataci vlasové pokožky, která přes pokožku přechází do celého vlasu. Masky pomáhají udržet vlasy ve skvělé kondici a zároveň pomáhá v regeneraci již poškozených vlasů.
Vybrat masku na krepatějící vlasy

Rychlé tipy pro krepatějící vlasy

Pokud je možné, vyhněte se chlorované vodě - chlor vlasy vysušuje a navíc se podílí na vyplavování barevného pigmentu
Nikdy nefoukejte suché vlasy -
foukání suchých vlasů má za následek až dvojnásobné před krepatěním vlasů
Předcházejte tření vlasů během spánku -
pokud jste majitelkami delších vlasů, Spěte s jemně svázanými vlasy